O mnie

Nazywam się Ewelina Wiech i jestem położną noworodkową oraz laktacyjną. Pracuję w oddziale neonatologii od 2004 roku, głównie z wcześniakami i ich mamami walczącymi o każdą kroplę pokarmu.

Część mojej pracy zawodowej to wspieranie kobiet w okresie laktacji stymulowanej i utrzymywanej laktatorem oraz pomoc w początkach i trudnościach karmienia piersią.

Dodatkowo jestem doradcą noszenia dzieci w chustach i nosidłach miękkich po Akademii Noszenia Dzieci oraz trenerem i instruktorem masażu Shantala Plus. 

Wspieram rodziców także w zakresie przyjaznej pielęgnacji niemowląt. Te umiejętności dodają wartości mojej pracy i sprawdzają się w opiece nad małym dzieckiem.

Dzięki wszystkim dodatkowym umiejętnościom, mogę jeszcze lepiej wspierać rodziców i podnosić ich poczucie kompetencji w pielęgnowaniu swoich dzieci.

Zdjęcie z 2014 roku, niedługo po ukończeniu kursu na doradcę noszenia w chustach. Chusta przydała się do uspokojenia maluszka, który był w szpitalu bez mamy.

Poród nie jest końcem wysiłków. Paradoksalnie jest to początek wielu zmian. To czas kiedy stajecie się Mamą i Tatą. To jest czas na budowanie relacji z dzieckiem i na wspieranie go w rozwoju. To czas tulenia, bliskości, kołysania, noszenia, kangurowania czyli dawania dziecku bezpieczeństwa oraz dobrych warunków do adaptacji do nowego życia po narodzinach. To wszystko oznacza dla dziecka dobry początek w ramionach Mamy i Taty.

Kto może zwrócić się do mnie po wsparcie?

Jeśli będziesz lub jesteś Mamą i potrzebujesz wsparcia w związku z pojawieniem się Maluszka na świecie, to jestem osobą, u której możesz go szukać. Pewnych rzeczy można się dowiedzieć i nauczyć jeszcze zanim Dziecko pojawi się na świecie, później przyjdzie czas na praktykę i doświadczenie.

Jeśli jako Rodzicom, przydałaby się Wam na starcie profesjonalna pomoc, to jestem osobą, która chętnie spotka się z Wami. To nowa sytuacja, więc i pytań może pojawić się wiele.

Jeśli chcesz wejść w świat Maluszka ze spokojem i w poczuciu własnych kompetencji jako Mamy czy Taty, to jestem osobą, która może asystować Wam przy rozpoczynaniu tej rodzicielskiej drogi.

Jeśli coś będzie ponad moje możliwości i umiejętności, to możesz mieć pewność, że nie będę próbować rozwiązywać problemu „na siłę”, a wspólnie zastanowimy się gdzie można szukać pomocy.